RASENGAN

Role Playing Game for Naruto Fans.
 
IndeksCalendarFAQSzukajRejestracjaUżytkownicyGrupyZaloguj

Share | 
 

 Jutsu ( rodzaje )

Go down 
AutorWiadomość
Tsunade
Kage
avatar

Female
Liczba postów : 113
Age : 62
Registration date : 23/04/2007

Karta Postaci:
Health points:
5500/5500  (5500/5500)
Chakra:
6200/6200  (6200/6200)

PisanieTemat: Jutsu ( rodzaje )   Nie Maj 13, 2007 11:23 am

Każdy Shinobi na forum, dysponuje tylko jednym rodzajem Jutsu.
Jeśli nie wiecie co wybrac, poczytajcie ten artykół:

TaiJutsu
>Taijutsu to najprościej mówiąc sztuki walki bez użycia broni, praktykowane przez ninja. Zalicza się do nich w większości zwykłe ciosy i kopnięcia nie wymagające kumulowania chakry i pieczęci dłońmi. Taijutsu to jednak sztuka, którą rozwija się najwolniej i wymaga od ninja wkładu ciężkiej pracy i dużego poświęcenia.
Dla shinobi specjalizującego się w walce wręcz najważniejszymi cechami są siła, szybkość i wytrzymałość. Ninja traci cały swój czas na rozwijanie tych umiejętności, aby mieć większą przewagę w walce. Jednak im jest się silniejszym, tym trudniej jest podnosić poziom atrybutów swojego ciała.
Kiedy shinobi osiąga wystarczająco wysokie wyniki w Taijutsu, jest gotów do treningu otwierania bram. Jest to jednak niezwykle ryzykowne, albowiem zdejmowanie ograniczników mózgu z mięśni bardzo je nadwyręża, a nawet uszkadza. Tej sztuki używają jedynie ninja o dużej wytrzymałości ciała.
Większość technik Taijutsu opiera się na stylu „Twardej Pięści”. Zadaje ona obrażenia zewnętrzne, na przykład łamiąc przeciwnikowi kości. Jest jednak jeszcze jeden styl, zwany „Miękką Pięścią”. Praktykuje go jednak tylko klan Hyuuga, który posiada do tego odpowiednie preferencje (znakomita kontrola własnej chakry oraz Byakugan). Techniki Juuken uszkadzają narządy wewnętrzne człowieka, przez co jego organizm nie może normalnie funkcjonować. Bardziej zaawansowane techniki tego stylu potrafią nawet blokować punkty meridianowe.

GenJutsu
>Genjutsu jest to sztuka iluzji i hipnozy, stosowana tylko przez wykwalifikowanych w tym kierunku ninja. Techniki z tej dziedziny są często używane do przejęcia kontroli nad umysłem przeciwnika i wprowadzeniu go w stan dezorientacji, obłędu czy też uśpienia.
Sztukę tą trudno opanować, dlatego też niewielu ninja specjalizuje się w Genjutsu. Wysoki poziom mentalny shinobi oraz duża kontrola nad jego chakrą są niezwykle potrzebne do używania technik iluzyjnych. Aby użyć Genjutsu na drugim ninja, należy za pomocą kontroli własnej chakry oraz odpowiednich pieczęci stworzyć „połączenie” między swoją wolą a jego nerwami, prowadzącymi do mózgu. Jeśli sztuka się powiedzie, można dowolnie kontrolować umysłem swojego przeciwnika.
Genjutsu atakuje wszystkie pięć zmysłów shinobi, a nawet szósty, który posiada każdy (rozwinięty w bardziej lub mniej zaawansowanym stopniu). Potrafi wprowadzić do umysłu człowieka wymyślone przez siebie wizje, zmylić słuch nieprawdziwymi dźwiękami, a nawet sprawić jego ciału sztuczny ból.
Techniki iluzji mają za zadanie zrobienie z przeciwnika łatwego celu. Kiedy shinobi nie panuje nad sobą, można bez problemu atakować go innymi technikami. Zdarza się też, że Genjutsu jest na tyle silne, aby od razu wyeliminować ninja z walki, bez potrzeby późniejszego ingerowania.
Ważną sprawą jest także obrona przez technikami iluzji. Jest to niezwykle trudna sztuka, którą potrafią używać jedynie ninja z naprawdę stalową wolą. Aby przeciwstawić się iluzji, pierwszym krokiem jest użycie prostej techniki „Kai”. Dzięki niej można odzyskać panowanie nad własnym umysłem, za czym idzie kontrola zmysłów. Ta technika jest jednak przeznaczona jedynie dla ninja, którzy mają za sobą trudny trening odnośnie Genjutsu, tak więc nie każdy potrafi jej używać.
Podstawową, naturalną obroną przez iluzjami jest chakra, a dokładniej jej cyrkulacja w ciele człowieka. Kiedy ninja jest już pod działaniem Genjutsu, nie pozostaje mu nic innego jak wyrwanie się spod działania hipnozy. Musi wtedy po dłuższym skupieniu uspokoić swój umysł, przy czym zatrzymać przepływ chakry, szczególnie w głowie. Tam albowiem znajduje się mózg, który jest centrum kontroli nad umysłem. Jest on wtedy pod działaniem iluzji, a zarazem „kieruje” nim wrogi ninja. Jeśliby skutecznie zatrzymać ten bieg, wrogi shinobi nie będzie mógł już dłużej kontrolować umysłu swojego przeciwnika. Najważniejsze w tym wszystkim jednak jest skupienie i zachowanie zimnej krwi, co stara się zburzyć nieprzyjaciel za pomocą wysyłania fałszywych informacji do mózgu.

NinJutsu
>Ninjutsu to najbardziej popularna sztuka ninja, jaką się praktykuje. Podstawą w wykonaniu technik tego stylu jest odpowiednia kumulacja chakry oraz jej uwolnienie i wykonanie pieczęci dłońmi. W asortymencie technik Ninjutsu znajdują się zarówno te ofensywne, jak i defensywne. Są także takie, których używa się podczas misji zwiadowczych i szpiegowskich.
Techniki Ninjutsu opierają się na pięciu żywiołach: ogień, woda, wiatr, ziemia i piorun. Każdy z nich ma swoje mocne strony i zalety. Za najbardziej ofensywny żywioł uważa się Wiatr, zaraz po nim Ogień. Ziemia, Woda i Piorun to żywioły posiadający zarówno ofensywne jak i defensywne techniki, przez co są bardziej uniwersalne. Wszystko opiera się na naturze chakry, która jest przypisana każdemu ninja. Bardziej uzdolnieni shinobi potrafią zapanować nad dwoma żywiołami, zaś ci najlepsi umieją je nawet łączyć ze sobą. Przykładowo, łącząc żywioł wody i wiatru powstaje żywioł lodu. Taka sztuka jest zarezerwowana jednak tylko dla wysokiej rangi jouninów.
Kolejnym z rodzajów Ninjutsu są techniki opierające się na „zwykłej” chakrze, mieszanej na bazie Jin-Jang (coś w stylu czarny-biały). Podstawowymi technikami z tej dziedziny to technika przemiany, podmiany ciał oraz podziału. Każdy szanujący się shinobi je zna.
Następną rzeczą są techniki przywołania. Za ich pomocą ninja może przywołać zwierzęcego pomocnika, z którym związany jest swoją krwią i specjalnym paktem na „zwoju przywołania”.
Duża użyteczność technik Ninjutsu polega na tym, że dają one bardzo wiele możliwości w walce. Ninja posiadający większy asortyment ataków, posiada dużą przewagę nad swoim przeciwnikiem. Nie musi w takim przypadku kombinować ani obmyślać skomplikowanej strategii, ponieważ zawsze ma asa w rękawie.

DouJutsu
>Są to techniki oczne. Używane jedynie przez ninja urodzonych w klanach, posiadających specyficzne zdolności, czyli Hekke Genkai (Zaawansowane Więzy Krwi). Jak do tej pory znane nam są tylko dwa Doujutsu: Sharingan i Byakugan.
Sharingan to tak zwane „kopiujące oczy”, których używać mogą jedynie członkowie klanu Uchiha. Są one zdolne do kopiowania technik Ninjutsu, Taijutsu i Genjutsu. Potrafią również przewidywać ruchy przeciwnika z wyprzedzeniem ułamka sekundy, aby użytkownik miał więcej czasu na reakcję. Poza tym bardziej wykwalifikowani Uchiha potrafią używać Sharingana - a dokładniej Mangekyou Sharingan - do technik Genjutsu.
Byakugan, czyli „białe oczy”, to karta atutowa klanu Hyuuga. Dzięki niemu można widzieć z przybliżeniem na odległość nawet kilku kilometrów. Do tego prześwietla on przedmioty niczym rentgen, przez co nie ma dla niego przeszkody w postaci skały czy drzew. Oprócz tych podstawowych umiejętności Hyuuga może widzieć także cyrkulację chakry przeciwnika.

KinJutsu
>Kinjutsu to w większości techniki bardzo potężne. Są wymyślane i praktykowane tylko przez shinobi na poziomie Kage. Potocznie mówiąc, są to techniki zakazane. Używanie ich jest surowo zabronione, chyba że wymagają tego okoliczności. Stosowanie ich w walce jest bardzo ryzykowne, mogą przynieść niepożądane skutki. Przeważnie jest to wielkie poświęcenie swojego ciała czy umysłu, a nawet śmierć. Dobrym przykładem technik zakazanych jest Edo Tensei (Transmigracja Padołu), Ura Renge (Wewnętrzny Kwiat Lotosu), Furoufushi Jutsu (Technika Nieśmiertelności), czy też Shiki Fuujin (Duszy Zamknięcie). Większość z tych technik jest zapisane w Zwoju Zakazanych Pieczęci, przechowywanym przez przywódcę Ukrytej Wioski.

HiJutsu
>Techniki Tajemne. Ich tajniki zgłębiają jedynie osoby, posiadające do tego odpowiednie zdolności. W większości są to członkowie starych klanów, gdzie używa się nieznanej nikomu sztuki, jak na przykład techniki Haku. Pozwalają one na rzeczy, których normalny ninja nigdy nie byłby w stanie dokonać bez wkładu ogromnej pracy i wysiłku. Techniki Hijutsu potrafią mieszać żywioły bez większych problemów, tworząc całkiem nowe i o wiele potężniejsze (np. Woda i Ziemia daje Drzewo, który to żywioł opanował jedynie Pierwszy Hokage). Przykładowymi technikami z tej kategorii to Sensatsu Suishou (Tysiąc Śmiercionośnych Igieł Wody), Makyou Hyoushou (Lodowy Kryształ Diabelskich Luster), Jukai Koutan (Stworzenie Lasu).

FuuinJutsu
>Sztuka pieczętowania. W większości są to proste techniki, służące do zamykania jakiś przedmiotów (np. broni) w zwojach. Z kolei niektóre z tych najbardziej zaawansowanych technik pieczętujących zaliczają się do KinJutsu (technik zakazanych), ponieważ ich moc „zamykania” w dużym stopniu wykracza poza granice możliwości zwykłego człowieka. Jedna z nich, „Duszy Zamknięcie”, jest zdolna nawet do zapieczętowania demona w ludzkim ciele.
Techniki pieczętowania przeważnie służą do zwiększania bądź też zmniejszania możliwości ciała ludzkiego. Potrafią ograniczać i uwalniać jego zdolności. Prawie wszystkie FuuinJutsu mają swoje „przeciwieństwa”, które działają zupełnie na odwrót i mają za zadanie umorzyć działanie tych pierwszych. Przykładem takich zestawień jest Technika Przeklętej Pieczęci i Fuuja Houin (Technika Pieczętowania Zła).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://rasengan.forumpolish.com/
 
Jutsu ( rodzaje )
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
RASENGAN :: Forum & RPG :: Forum :: RPG-
Skocz do: